Ülkeler | Vizeler

Lüksemburg

Kategori: Schengen Ülkeleri

Orta Avrupa’da yüz ölçümü ve nüfus olarak Dünya üzerinde en az nüfusun ve toprak bulunduran ülkeler arasında yer alan Lüksemburg, kraliyet sistemi ile yönetim sağlayan bir geçmişe sahip ülke konumunda yer almaktadır. Lüksemburg’a gitmek isteyen kişiler tarafından bilinilmesi gerekli olan bir takım bilgiler ve vize başvuru süreci hakkında edinilmesi işlem süreci açısından önemli bir etki sağlayan bilgiler bulunmaktadır.

Lüksemburg, bir Schengen ülkesidir ve Schengen ülke kuralları dahilinde işlemlerin gerçekleştirilerek ülke sınırına yabancı vatandaşların uygun koşullar altında girişi sağlanılmaktadır. Yurt dışı vize başvurularında bu kurallar dahilinde hazırlık süreci altında gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanarak resmi işlem sürecine dahil ediliyor olması büyük bir önem taşıyarak etki sağlamaktadır. Lüksemburg’a gitmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvuru sürecine dahil olarak işlem gerçekleştirmek zorundadırlar. İşlem sürecinde vize başvurularında teslim edilmesi gerekli olan belgelerin ve pasaport işlemlerinin resmi işlem sürecine dahil edilmeden bir ay öncesinden hazırlık süreci dahilinde olması ve herhangi bir eksik belge bulundurulmaması resmi işlem süreci açısından büyük bir önem taşımakta olan bilgiler arasında yer almaktadır.

Lüksemburg 2

Lüksemburg için gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı ile alınan randevu dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin eksiksiz bir şekilde hazırlanılması sağlanılmakta ve işlemlerin resmi işlem süreci dahilinde aktarım sağlanılarak resmi aracı kurum olarak hizmet vermekte olan Yetkili Firma’e vize danışmanlığı refakatiyle teslim edilmesi ile birlikte resmi işlem süreci başlamaktadır. 2 Ağustos 2016 itibari ile resmi işlemlerin alımının sağlanılmasında Belçika Konsolosluğu’nun işlem süreci içerisinde resmi aracı kurum olarak tayin edilmiş olan Yetkili Firma tarafından resmi işlemlerin alımının sağlanması ile işlemlerin gerçekleştirimi sağlanmaktadır. Yurt dışı vize başvurularında Yetkili Firma tarafından alınan randevu dahilinde gerekli belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenme sürecine tabii olması sırasında alınması işlem süreci açısından gerekli bir işlem olan parmak izi uygulamasına tabii olunulması ile birlikte 5 yıl süre ile bütün Schengen ülkelerine herhangi bir vize başvuru sürecine tabii olunmadan seyahat gerçekleşebilmektedir.

Schengen ülkerine giriş yapmak isteyen kişilerin yapması gereken önemli ayrıntı nedir ?

Lüksemburg

Vize başvurularında Yetkili Firma tarafından alınan işlemlerin resmi işlem sürecinde incelenmeye tabii olması ve sürecin Belçika Konsolosluğu ile Yetkili Firma arasında gerçekleştirilerek resmi vize başvuru onayının sağlanılma süreci bir iş haftası ile üç iş haftası arasında değişkenlik göstererek süreç tamamlanmaktadır. İşlemlerin tamamlanması ve vize başvuru onayının verilmesi ile birlikte gerekli bilginin alımının sağlanılmasında işlemlerin hazırlık sürecinde hizmet vermekte olan vize danışmanlığı aracılığı ile gerekli bilgilerin aktarımı telefon yolu ile iletişim sağlanılarak gerçekleştirilmektedir. Vize başvuru süreci hakkında dikkat edilmesi gerekli olan bilgilerden bir diğeri resmi başvuru süreci içerisinde Schengen ülkelerine giriş sağlamak isteyen kişilerin seyahat sağlık sigortası yaptırmaları gerektiğinin biliniliyor olmasıdır.

 Yurt dışı vize başvurularında resmi işlem sürecine dahil edilmekte olan pasaportun yurt dışından dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliğe sahip olması ve resmi işlemlerin gerçekleştirilmesinde pasaport üzerinde herhangi bir deformasyon, yırtılma ve benzeri bir sorunun gözlenmemesi süreç açısından büyük bir önem taşımaktadır. Süreç içerisinde Belçika Konsolosluğu ve Yetkili Firma resmi işlemleri iş günleri ve çalışma saatleri dahilinde kabul ederek işlem göstermektedir. Bu günler haricinde istisnai olarak resmi tatil günleri, bayramlar, özel günlerde işlem sürecine işlemlerin dahil edilmediği ve çalışma gerçekleştirilmediği için bu günleri kapsayan haftalar içerisinde işlem sürecinde aksamalar gözlenebilmektedir. Bu sebeple işlemlerin alımının ve sürece dahil edilmesinde takvim üzerinden uygun gün ve haftalara işlemlerin denk getiriliyor olması büyük bir önem taşımaktadır.

**Detaylı bilgi için 0 232 482 03 00 veya 0 554 433 79 39 numaralı telefonlarımızı arayınız.

 

Vize hakkında soru sor

Adres:  Akdeniz Cad. Akdeniz İş Merkezi No: 5 Kat:1 Daire:105 Pasaport / İZMİR 

Gsm: 0 554 433 79 39      

Email:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

EKSELANS TURİZM SEYAHAT ACENTASI – A 6312

S5 Box