Ülkeler | Vizeler

Estonya Vizesi

Kategori: Schengen Ülkeleri

* Acentemiz sizin adınıza Estonya Vizesi başvuruları yapmak üzere yetkili ve yasal izinlidir.

* Vize için gerekli evraklar listesi başvuru yapacak kişinin başvurmak istediği vize türüne, seyahat amacına, iş, gelir ve mevcut durumuna göre farklılık göstermektedir. Vize işlemlerinizde bizi tercih etmeniz halinde, almak istediğiniz vize türüne göre gerekli evraklar listesi tarafınıza gönderilecek ve profesyonel ekibimiz evraklarınızın eksiksiz/doğru bir şekilde tamamlanmasını, başvurunuzun sorunsuz ilerlemesini ve vizenizi seyahatinizden önce almanızı sağlayacaktır.

* Estonya vize işlemleri için hizmet veren başvuru merkezi konsolosluk yetki alanına göre başvurunuzu kabul eder ve dosyanızı Ankara Estonya Büyükelçiliği'ne gönderir. Estonya Konsolosluğu sadece Ankara'da bulunmaktadır. Estonya vize başvuru merkezi, İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Gaziantep, Bursa, Edirne ve Bodrum'da bulunmaktadır.

* Daha önce herhangi bir Schengen ülkesi vize başvurusunda parmak izi vermiş olsanız bile Estonya Konsolosluğu yetkili başvuru merkezi konsolosluk talimatı ile her başvuruda sizi görmek ister, daha önce verdiğiniz parmak izi bilgisini kontrol eder ve gerek görürse başvuru merkezinde parmak iziniz tekrar alınır. Evraklarınız tarafımıza ulaştıktan sonra istediğiniz veya vizenizin yetişmesi gereken tarihe göre randevunuz alınarak tarafınıza bildirilecektir. Başvuru merkezinden alınacak randevular için sizden bir ücret alınmaz, randevu ücretsizdir, Vize işleminden vazgeçtiğinizde randevunuz iptal edilir. Sizden randevu için para talep eden kişi veya kurumlara itibar etmeyiniz.

** Konsoloslukların içinde meydana gelen önemli durumlardan, olaylardan veya son dakika yaşanabilecek elektrik, iletişim ağı vb. kaynaklı sorunlarından dolayı, ülkelerin yasal düzenlemeleri ile ilgili değişikliklerden, kişinin verdiği veya vereceği yalan, yanıltıcı, eksik ve yanlış beyanlardan, sahte, tahrip edilmiş veya eksik belgelerden dolayı yetiştirilmeyen veya çıkmayan vizelerden işletmemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize başvurusu yapacak kişi, kendisine anlatılacak tüm yasal bilgilerden sonra tüm şartları ve kuralları kabul etmiş sayılacaktır ve onayı alındıktan sonra işlemleri başlatılacaktır.

** Detaylı bilgi almak için; aşağıdaki vize bilgi talep formunu doldurup bize gönderebilir veya 0 232 482 03 00 ve 0 554 433 79 39 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.

 

ESTONYA VİZESİ - ÖNEMLİ NOTLAR

  • Başvurular ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 
  • Konsolosluk yasal başvuru süresi, seyahat tarihinden minimum 15 iş günü - maksimum 90 gün öncesine kadardır.
  • Soyadı, evlilik veya boşanma nedeni ile değişen bayanlar, yeni pasaport çıkarmalı ve varsa eski pasaportunu da ibraz etmelidir. Eski pasaportunda parmak izi verilmiş vizesi olsa da yeniden parmak izi vermek zorundadır.
  • 18 yaşından küçük çocuklar için, anne ve babanın, noterden birlikte veya ayrı ayrı muvafakatname çıkarması ve belgelerin orjinallerini sunması zorunludur.
  • 12 yaşından küçük çocukların da başvuru yapılacağı gün başvuru merkezinde olması gerekmektedir.
  • Konsolosluk otel ve uçak rezervasyonlarını kontrol edip, onay almaktadır. 
Vize hakkında soru sor

Adres:  Akdeniz Cad. Akdeniz İş Merkezi No: 5 Kat:1 Daire:105 Pasaport / İZMİR 

Gsm: 0 554 433 79 39      

Email:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

EKSELANS TURİZM SEYAHAT ACENTASI – A 6312

S5 Box